REKLAMA
REKLAMA

Fundusze inwestycyjne TFI

Związkowcy wybierali państwowe firmy

Celem Skarbca TFI jest pozyskanie około 30 tys. uczestników do funduszy pracowniczych planów kapitałowych – wówczas będzie to rentowne dla spółki.
Foto: Adobestock

Jak dotąd, czyli po pierwszym etapie wdrażania PPK, Skarbiec TFI podpisał jedynie 13 umów z firmami zatrudniającymi łącznie około 8 tys. pracowników. To najniższy wynik spośród firm, które opublikowały takie dane. Dla porównania Investors TFI, które ma podobny profil działalności, zdołało nakłonić 114 firm do współpracy w ramach PPK.

– Nastawiamy się na II etap wdrażania PPK – mówi Andrzej Sołdek, członek zarządu Skarbca TFI. – Uważamy, że dla firm zatrudniających między 50 a 249 osób wyniki inwestycyjne będą ważne. My oferujemy aktywne podejście do zarządzania. Zindywidualizowana usługa, którą jesteśmy w stanie zagwarantować tego rozmiaru firmom, powinna być dla nich atrakcyjniejsza – przekonuje Sołdek. Zarząd Skarbca TFI liczy też, że w II etapie wdrażania konkurencja PKO TFI, TFI PZU i Pekao TFI, które podpisały najwięcej umów w I etapie, będzie już mniejsza. – Możemy pochwalić się długą historią i bardzo dobrymi wynikami w długim terminie. To, co może być czynnikiem różnicującym w funduszach zdefiniowanej daty, to inwestycje zagraniczne, a my od dawna udowadniamy, że jesteśmy w stanie dostarczać klientom bardzo atrakcyjne stopy zwrotu z rynków zagranicznych – zauważa Sołdek. Jego zdaniem w I etapie wdrażania PPK zaskakujące było podejście związków zawodowych, dla których jednym z najważniejszych czynników w wyborze instytucji prowadzącej PPK była „stabilność i wielkość podmiotu". – W wielu przypadkach ze strony związków zawodowych słyszeliśmy, że wolą współpracować z dużymi firmami. W mniejszych spółkach związków zawodowych jest mniej – zauważa Sołdek.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Tylko teraz: kwartalna e-prenumerata Parkietu aż 30% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA