Fundusze inwestycyjne TFI

Rynek funduszy znów zyskał miliardy

Towarzystwa zanotowały kolejny silny wzrost kapitału pod zarządzaniem. Najwięcej zyskały fundusze dłużne.
Foto: Adobestock

Większość towarzystw ma za sobą kolejny dobry miesiąc pod względem sprzedaży, co przełożyło się pozytywnie na poziom aktywów pod zarządzaniem. Wrzesień był nieco gorszy, jeśli chodzi o stopy zwrotu z funduszy, jednak kapitał w funduszach i tak urósł o kilka miliardów złotych.

Głównie na plus

Aktywa w funduszach inwestycyjnych wzrosły we wrześniu o blisko 4 mld zł, do 268,7 mld zł. Do tego należy doliczyć blisko 0,8 mld zł w funduszach Mount TFI, które po raz pierwszy pojawiło się w zestawieniu Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.