Fundusze inwestycyjne TFI

Na świecie fundusze akcji zgarniają większość wpłat

II kwartał pod względem napływów do funduszy na całym świecie nie był aż tak udany jak początek roku. Wciąż jednak u klientów utrzymuje się apetyt na ryzyko.
Foto: AFP

II kwartał był bardzo udanym okresem na światowym rynku funduszy inwestycyjnych, choć napływy nieco przygasły w porównaniu z trzema pierwszymi miesiącami tego roku.

Wiara w gospodarkę

Aktywa netto światowych funduszy inwestycyjnych w II kwartale nadal rosły, napędzane ogólnie dobrymi wynikami globalnych rynków finansowych – podaje w najnowszym raporcie EFAMA, europejska organizacja skupiająca środowisko funduszy. Aktywa funduszy inwestycyjnych na świecie wzrosły o 4,7 proc. Największe rynki, czyli Stany Zjednoczone i Europa, rosły odpowiednio o 5,4 proc. oraz 4,4 proc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Cyber Monday: Tylko teraz roczny dostęp do parkiet.com 50% taniej
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • nie zawiera Aplikacji na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.