Fundusze inwestycyjne TFI

TFI: Aktywa rosną dzięki wpłatom i wynikom

Sierpień był bardzo udanym miesiącem na rynkach akcji, co wraz z dużymi napływami do funduszy przełożyło się na wzrost aktywów pod zarządzaniem TFI o 0,7 proc. – wynika z raportu IZFiA i serwisu Analizy.pl.
Foto: Adobestock

Łącznie na koniec zeszłego miesiąca w funduszach inwestycyjnych było już 312,3 mld zł oszczędności. Nadal największą grupą są fundusze dłużne, choć w tej grupie w sierpniu nastąpił spadek kapitału pod zarządzaniem – o 0,4 proc., do 116,3 mld zł. Przypomnijmy, że w sierpniu fundusze dłużne pod względem sprzedaży znów były pod kreską. Większość nie może się też pochwalić dobrymi wynikami za zeszły miesiąc.

Foto: GG Parkiet

Uwagę przykuwają fundusze akcji, choć głównie zagranicznych. Aktywa tej grupy w sierpniu wzrosły o 4,3 proc., do 36,6 mld zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.