REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Fundusze inwestycyjne TFI

Już po burzy? Jaką strategię wybrać na tak trudne czasy

Najbardziej gwałtowne ruchy cen są już zapewne za nami, a zatem warto przyjrzeć się na nowo funduszom oraz wnioskom, jakie wyciągnęły po ostatnich zniżkach.
Foto: Fotorzepa, Andrzej Cynka

Wygląda na to, że pomału stabilizuje się sytuacja na polskim rynku akcji po gwałtownej przecenie spółek oraz obligacji po interwencji NBP. Warto więc przyjrzeć się sytuacji po burzy, jaka miała miejsce w poprzednich tygodniach, i sprawdzić, jakie wnioski wyciągnęli zarządzający.

Obligacje też tracą

Oczywiście żadną niespodzianką nie są potężne spadki notowań funduszy akcji. Co zrozumiałe, to ten rynek najszybciej i najmocniej dał się ponieść panice związanej z koronawirusem. Obecnie indeks polskich dużych spółek od początku roku jest około 30 proc. pod kreską, z kolei wskaźniki średnich i małych firm straciły odpowiednio po około 22 i 15 proc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA