Forum inwestycyjne

Gdzie są następcy CD Projektu?

Sektor gier świetnie poradził sobie w czasach pandemii i zaskoczył stopami zwrotu z akcji. Jaka jest sytuacja w branży i jej perspektywy? O tym porozmawiamy podczas poniedziałkowego E-Forum Inwestycyjnego „Parkietu” i „Rzeczpospolitej”.
Foto: parkiet.com

Indeks WIG.GAMES jest w tym roku 73 proc. na plusie. Analogiczne stopy zwrotu akcji spółek wchodzących w jego skład wahają się natomiast od 16 proc. (PlayWay) do 203 proc. (Ten Square Games). Dla porównania – WIG jest w tym roku 8 proc. pod kreską. To pokazuje, że sektor producentów gier wciąż pozostaje atrakcyjny pod względem stóp zwrotu – nawet w tak niepewnych czasach jak te, z którymi przychodzi nam się konfrontować w 2020 r.

E-Forum Inwestycyjne „Parkietu" i „Rzeczpospolitej" już w poniedziałek! Rejestracja na stronie: parkiet.com/eforum.

Co istotne – na WIG.GAMES paleta wyboru się nie kończy. Na NewConnect notowanych jest 36 firm z tej branży, a kilka tygodni temu GPW w ramach projektu Private Market informowała o uruchomieniu platformy blockchain Raisemana, która ma służyć do emisji tokenów finansujących konkretne gry. Ponadto w kolejce do IPO ustawiają się kolejne spółki, nie tylko małe studia, ale też duże, jak People Can Fly, które debiut chce zaliczyć jeszcze w tym roku. W branży bardzo dużo się dzieje, ale i tak na ustach wszystkich jest CD Projekt i przełożona na 10 grudnia premiera „Cyberpunka 2077".

Podczas poniedziałkowej dyskusji zastanowimy się, czy faktycznie polski rynek gier CD Projektem stoi. Poszukamy jego następców, konkurentów, ocenimy aktualne wyceny spółek i zastanowimy się, jak branża będzie sobie radzić w post-pandemicznej rzeczywistości. W dyskusji udział wezmą: Marek Dietl, prezes GPW, Łukasz Kosiarski, analityk BM Pekao, Jakub Marszałkowski, współzałożyciel fundacji Indie Games Polska, współautor raportu „The game industry of Poland", i Mateusz Wcześniak, prezes i założyciel Movie Games.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.