Forum inwestycyjne

Jak inwestować w nieruchomości w czasie pandemii?

Mieszkania, apartamenty condo, a może udziały w spółce wynajmującej lokale? Eksperci i praktycy podczas e-Forum inwestycyjnego „Parkietu” i „Rzeczpospolitej” opowiedzą o możliwościach lokowania pieniędzy w czasie pandemii.
Foto: parkiet.com
Foto: materiały prasowe

Rynek nieruchomości od zawsze cieszy się zainteresowaniem inwestorów indywidualnych. W ostatnich latach mieszkania kupowane były przede wszystkim z myślą o wynajmie ewentualnie o zarobieniu na wzroście wartości. Pieniądze można było również ulokować w apartamenty condo – i liczyć na udział w zyskach z najmu lokali zarządzanych przez operatora. W podobnym duchu rozwijał się rynek crowdinvestingu – zakup udziałów w spółce z o.o. pozwalał oczekiwać zysków z najmu mieszkań czy nieruchomości komercyjnych albo z realizacji projektów deweloperskich, w tym flipowania lokali czy całych kamienic (kupowanie zaniedbanych aktywów, remont i sprzedaż z zyskiem).

Nasze forum inwestycyjne odbędzie się w najbliższy poniedziałek 30 listopada. Nie przegap, zarejestruj się już dziś na stronie parkiet.com/eforum.

Pandemia wprowadziła dużo zamieszania – także na rynku nieruchomości i inwestowania w nie.

Podczas naszego poniedziałkowego panelu eksperci opowiedzą, jak wyglądają perspektywy poszczególnych części rynku nieruchomości, jakie możliwości mają dziś inwestorzy. Czy mieszkania to bezpieczna przystań? Czy ceny będą dalej rosły? Jak pandemia wpłynęła na rynek najmu krótkoterminowego, turystycznego, a jak na długoterminowego? Czy w dobie zamrożenia działalności hoteli zakup apartamentu condo to wciąż dobry pomysł? To tylko niektóre z pytań, jakie padną.

Do debaty zaprosiliśmy Iwonę Srokę, członka zarządu Murapolu – największego pod względem geograficznym dewelopera mieszkaniowego i jedną z czołowych firm, mierząc liczbą sprzedanych lokali. Kto dziś kupuje lokale, czy oferta konstruowana jest właśnie z myślą o inwestorach?

JLL od lata bada rynek. Według ostatniego raportu duża część popytu to osoby, które liczą, że mieszkanie pozwoli przechować wartość pieniędzy w czasach rekordowo niskich stóp i inflacji. O perspektywach opowie Paweł Sztejter, dyrektor działu mieszkaniowego w JLL.

Sławek Muturi z Grupy Mzuri powie, jak pandemia wpłynęła na zmianę strategii jego firmy, która tworzy spółki crowdinvestingowe oparte wyłącznie na najmie lokali. O tym biznesie wie bardzo dużo jako zarządca największego portfela lokali w Polsce.

Z kolei Marlena Kosiura, założycielka portalu Inwestycjewkurortach.pl, od lat bada rynek condo. Ostatni raport – o tym, czy inwestorzy otrzymują obiecane zyski – przypomina wręcz raport ze śledztwa.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.