Eksperci i ich rynkowe wizje na nadchodzące miesiące

Czy jest szansa na kontynuację hossy na rynku surowców? Czy podwyżki stóp procentowych są zagrożeniem dla rynku nieruchomości? Czy polskiej giełdzie jest blisko do bessy?

Nadchodzą trudne czasy dla pasywnych inwestorów

Pomimo trwającej od listopada korekty na GPW, mijający rok inwestorzy giełdowi mogą zaliczyć do bardzo udanych. W 2022 r. o wysokie stopy zwrotu będzie trudniej.

Jak ochronić oszczędności przed inflacją?

Pytania do...Zbigniewa Wójtowicza, prezesa Investors TFI

Rynek wciąż uczy się blockchaina

Choć technologia blockchain to nadal wiele znaków zapytania i liczne wyzwania, to nie można od niej uciec. Warto nie tylko otworzyć te drzwi, ale i przez nie przejść.

Po pierwsze cierpliwość, po drugie dywersyfikacja

Portfel inwestycyjny należy budować z przynajmniej kilkuletnią perspektywą. Powinny w nim się znaleźć różnego rodzaju aktywa. Spełnienie tych dwóch warunków zaowocuje.

Mądra strategia może wygrać z inflacją

E-Forum . Jak budować portfel inwestycyjny na przyszły rok i kolejne lata.

Dywersyfikacja i cierpliwość ograją inflację

Przyszły rok nie będzie już tak kolorowy na rynkach akcji jak mijający, ale ciężko o lepszy sposób na inflację niż papiery udziałowe. Lepszy czas czeka obligacje.

Polska giełda nie zmierza w kierunku bessy

O ile w USA widać sygnały świadczące o zbyt wysokich wycenach na rynku akcji, o tyle w Polsce wątpliwe jest, aby rynek zmierzał w kierunku długiej bessy. Gdzie zatem warto szukać okazji?

Dywersyfikacja i cierpliwość pozwolą ograć inflację

Przyszły rok nie będzie już tak kolorowy na rynkach akcji jak ten mijający, ale trudno o lepszy sposób na inflację niż papiery udziałowe. Lepszy czas czeka obligacje – przewidywali uczestnicy E-Forum Inwestycyjnego „Parkietu” i „Rzeczpospolitej”.

Blockchain pozostaje wielkim wyzwaniem

„Blockchain na rynku kapitałowym to standard czy wciąż technologiczna nowość?” Odpowiedzi na to pytanie szukali eksperci z KDPW, GPW, IBM oraz Asseco Poland podczas panelu w ramach E – Forum „Parkietu” i „Rzeczpospolitej”

Krasoń: Inwestowanie w nieruchomości wymaga analizowania trendów

Czas prostego zarobku na wzroście cen się kończy. Na radarach powinny się znaleźć dobre jakościowo mieszkania – radzi Marcin Krasoń, ekspert Obido.

E-Forum Inwestycyjnego „Parkietu” i „Rzeczpospolitej”. Sierakowska: Surowce wciąż relatywnie tanie

Przyszły rok, ale także i kolejne lata mogą być dobrym okresem dla metali rozumianych bardzo szeroko – mówiła Dorota Sierakowska, analityk DM BOŚ, podczas E-Forum Inwestycyjnego „Parkietu” i „Rzeczpospolitej”.

E-Forum Inwestycyjnego „Parkietu” i „Rzeczpospolitej”: Prezes Investors TFI: Akcje i złoto lekiem na inflację

Zawsze zachęcam naszych klientów do tego, żeby spojrzeć na swój portfel całościowo oraz w dłuższym terminie – mówił podczas E-Forum Inwestycyjnego „Parkietu” i „Rzeczpospolitej” Zbigniew Wójtowicz, prezes Investors TFI

Eksperci i ich wizje rynkowe na E-Forum "Parkietu"

Już dziś e-Forum „Parkietu" oraz „Rzeczpospolitej". Jak obronić pieniądze przed inflacją, co dalej z hossą i jakie zmiany czekają rynek – na te i inne pytania odpowiedzą eksperci m.in. z domów maklerskich, firm inwestycyjnych czy instytucji rynku kapitałowego. Zapraszamy na transmisję od 11.30.

Rynek nieruchomości: Bezpieczna przystań pomaga ochronić wartość kapitału

Mieszkania w ostatnich latach cieszyły się zainteresowaniem jako produkt inwestycyjny. Kowalscy kupowali lokale pod wynajem, szczególnie ten krótkoterminowy, charakteryzujący się wyższą rentownością. Pandemia zabiła jednak rynek turystyczny i ograniczyła popyt studentów.

Dorota Sierakowska i przegląd surowców – ropa, złoto, miedź

Poprzedni miesiąc dla ropy był bardzo udany, jednak dalsze zwyżki stoją pod znakiem zapytania. Baryłka WTI i Brent zdrożała w listopadzie o 10 USD, odpowiednio do około 45 USD i 47 USD, czyli najwyższego poziomu od marca. Duży wpływ na to miały oczekiwania rynku co do spotkania kartelu OPEC plus, które rozpoczęło się w poniedziałek.

Wiesław Rozłucki: Jestem optymistą, jeśli chodzi o sytuację gospodarek w przyszłym roku

Jednym z naszych rozmówców na E-Forum był Wiesław Rozłucki, pierwszy prezes warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

Rynki zagraniczne: Bariery wejścia na zagraniczne parkiety praktycznie zniknęły

Polscy inwestorzy coraz bardziej doceniają możliwość inwestowania na rynkach zagranicznych. Jak podkreślali uczestnicy debaty pt. „Inwestycje w kraju czy za granicą? Możliwości i korzyści dla inwestorów detalicznych”, sprzyja temu coraz bogatsza oferta rynkowa ze strony pośredników.