REKLAMA
REKLAMA

Forex

Typ fundamentalny. Zachwyty nad siłą złotego są przesadzone

Ostatnie dni na rynku są udane dla naszej waluty. W relacji do euro złoty jest najmocniejszy od ponad 10 miesięcy. Para EUR/PLN oscyluje obecnie blisko 4,25. Konrad Białas, główny ekonomista TMS Brokers, studzi jednak „optymizm".
Foto: Bloomberg

– Prawdą jest, że para EUR/PLN w czerwcu znalazła się najniżej od 10 miesięcy. Tak samo prawdą jest, że jest to zaledwie pół grosza niżej od poprzedniego dołka z końca stycznia i mniej niż 1 proc. od średniej za ostatnie 100 dni (około 4,29). W związku z powyższym nie uważam, aby ze złotym działo się coś niezwykłego i z ostatniego umocnienia nie robiłbym sensacji – mówi Białas.

Jak dodaje, sceptycznie podchodzi do ewentualnego mocniejszego umocnienia złotego.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj nową eprenumeratę "Parkietu"
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA