REKLAMA
REKLAMA

Forex

Turecka lira pozostaje na cenzurowanym

Mimo dużej przeceny w ostatnim czasie na razie brakuje argumentów, które mogłyby pomóc tureckiej walucie. Pierwsze skrzypce na tym rynku nadal grają politycy.
Foto: AFP

Turecka lira w ostatnich miesiącach jest jedną z najsłabszych walut krajów rozwijających się. Od początku roku osłabiła się wobec dolara o prawie 10 proc., natomiast wobec euro o ponad 8 proc. Co prawda był moment, kiedy wydawało się, że i nad lirą zaświeci słońce, jednak potem doszło do dalszej deprecjacji waluty. Jak wskazują analitycy, na razie niewiele wskazuje na to, by miało dojść do przełomu.

Stare problemy

Problemy, które targają lirą, są dobrze znane od dawna. Mają przede wszystkim podłoże polityczne.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA