REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Kuszące premie

W czerwcu inwestorzy indywidualni przeznaczyli na zakup rządowych instrumentów dłużnych rekordowe 1,6 mld zł. Magnesem okazały się obligacje premiowe, które Ministerstwo Finansów zaoferowało po raz drugi.
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

Na 10-miesięczne papiery uprawniające do udziału w losowaniu premii w wysokości od 10 do 10 tys. zł (ich łączna pula to 2,2 mln zł) inwestorzy przeznaczyli aż 570 mln zł. To 36,2 proc. całej czerwcowej sprzedaży tzw. obligacji oszczędnościowych.

Poprzednio MF oferowało obligacje premiowe w czerwcu 2018 r. Wtedy inwestorzy przeznaczyli na nie 372 mln zł, a całkowita sprzedaż obligacji detalicznych ustanowiła rekord na poziomie niemal 1,2 mld zł. Został on przebity już w październiku ub.r., gdy popyt na rządowe papiery dłużne przebił 1,5 mld zł. Ten rekord również nie utrzymał się długo.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA