Finanse

Zmiany w zarządzie Fundacji Polska Bezgotówkowa

Od 1 lipca do zarządu w randze wiceprezesa dołączy Joanna Erdman. Nowym prezesem będzie Grażyna Ciurzyńska.

Grażyna Ciurzyńska

Foto: materiały prasowe

Rada fundacji w połowie kwietnia rozstrzygnęła konkurs i powołała Grażynę Ciurzyńską (niedawno zakończyła pracę w radzie nadzorczej PKO BP) na prezesa zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa. Z początkiem czerwca dołączyła do zarządu, a od lipca obejmie stanowisko prezesa zastępując Mieczysława Groszka, który piastował tę funkcję od początku działalności fundacji w 2017 r. Do zarządu wchodzą jeszcze Paweł Widawski i Zbigniew Wiśniewski.

Teraz na stanowisko wiceprezes powołano Joannę Erdman. Od lat zajmuje się obszarem strategii, bankowości cyfrowej, digitalizacji i rozwoju technologicznego. Swoją karierę bankową rozpoczęła w Grupie Pekao, od 2000 r. związana z mBankiem, pierwszym wirtualnym bankiem w Polsce, którego była również współzałożycielką. W mBanku sprawowała ostatnio funkcję dyrektorki ds. projektów strategicznych w bankowości detalicznej. Wspierała strategicznie fundację od początku jej działania jako członek rady fundacji. Doradzała również w European Payment Advisory Commitee oraz w Visa Client Council.

Erdman aktywnie uczestniczy w inicjatywach rynkowych z obszaru rozwoju innowacji i płatności bezgotówkowych oraz cyfryzacji. Poza mBankiem, współtworzyła takie marki jak MultiBank, Orange Finanse, BLIK, mojeID. Od czerwca 2018 r. do chwili obecnej pełniła również funkcję przewodniczącej rady wydawców kart bankowych przy Związku Banków Polskich. Za aktywność i kreatywność w działalności na rzecz rozwoju sektora bankowego została wyróżniona w tym roku nagrodą im. prof. Remigiusza Kaszubskiego, a wcześniej - medalem im. M. Kopernika.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.