Energetyka

EDF: wstępne umowy z polskimi firmami na budowę elektrowni jądrowych

EDF podpisał wstępne umowy o współpracy z polskimi firmami, które mogą świadczyć usługi i dostawy komponentów na potrzeby budowy elektrowni jądrowych w Polsce. Francuzi ofertę na budowę atomu w Polsce przedłożyli jeszcze w październiku.
Foto: Bloomberg

Podczas Światowej Wystawy Przemysłu Jądrowego EDF ogłosiło podpisanie umów o współpracy przemysłowej z partnerami polskimi: Dominion Polska, Egis Poland, Energomontaż-Północ Gdynia, Rafako i Zarmen.

Jeszcze w październiku ponad 70 polskich firm uczestniczyło w kolejnych już dniach dostawcy organizowanym przez francuski koncern EDF organizowanych w Warszawie. Podpisanie memorandum o współpracy z polskimi firmami jest efektem październikowych warsztatów.

W połowie października gigant energetyczny EDF przekazał, że złożył polskiemu rządowi wstępną, niewiążącą ofertę na kontrakt obejmujący realizację prac inżynieryjnych, zaopatrzeniowych i budowę (EPC – Engineering, Procurement, Construction) od czterech do sześciu reaktorów EPR (European Pressurized Reactor), reprezentujących całkowitą moc zainstalowaną od 6,6 do 9,9 GWe w od dwóch do trzech lokalizacjach. Oferta ma obejmować kluczowe parametry programu, takie jak konfiguracja instalacji, schemat przemysłowy, plany rozwoju lokalnego łańcucha dostaw, kosztorys i harmonogram.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.