Energetyka

Elektrownie mogą znów produkować mniej prądu

Bezterminowe blokady kopalń zakłóciłyby produkcję energii. Niektóre elektrownie mają węgla na kilka–kilkanaście dni.
Foto: Adobestock

Uregulowanie przesyłu węgla kamiennego po noworocznych blokadach kopalń może potrwać do początku przyszłego tygodnia. Górnicy z Polskiej Grupy Górniczej zapowiadają jednak bezterminowe blokady od 17 stycznia. Informacje z Polskich Sieci Elektroenergetycznych wskazują, że system energetyczny może nie być na to już przygotowany.

Strona związkowa domaga się wypłacenia górnikom z PGG rekompensat za przepracowane weekendy. Jednak zdaniem PGG jest nieprawdą, że spółka nie płaci za weekendy. – Koszty związane z dodatkowymi pracami, ponadnormatywnymi, są pokrywane z dodatkowych środków wykraczających poza ustalony fundusz wynagrodzeń – zapewnia nas PGG. Strony od grudnia są w sporze zbiorowym. W grudniu i w styczniu odbyły się ostrzegawcze blokady torowisk przy kopalniach.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.