REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

… i niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji

Foto: Fotolia

Eurocash nie wytrzymał konfrontacji z dzienną dwusetką

Foto: GG Parkiet

Od połowy sierpnia notowania akcji właściciela sieci hurtowni poruszają się w kanale wzrostowym. Pod koniec października cena zaatakowała średnią kroczącą z 200 sesji, ale nie udało się pokonać oporu. Efekt jest taki, że kurs zaczął spadać i w piątek dotarł już do dolnej granicy kanału (19,3 zł). Jeśli owa granica zostanie pokonana, będzie to sygnał do kontynuacji spadku w rejon 18–17 zł. Za spadkami przemawiają sygnały sprzedaży na MACD i wolnym oscylatorze stochastycznym. Obrona 19,3 zł powinna natomiast przynieść ponowny ruch do dziennej dwusetki.

Benefit Systems najniżej od dwóch lat

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji operatora kart MultiSport porusza się w długoterminowym trendzie spadkowym. W minionym tygodniu niedźwiedzie wyraźnie podkręciły tempo. Cena spadła bowiem o 16 proc. i w porywach znalazła się najniżej od listopada 2016 r. (tygodniowe minimum to 682 zł). MACD wyraźnie zniżkuje, a rosnący ADX przy -DI powyżej +DI pokazuje na wyraźną przewagę podaży. Najbliższe długoterminowe wsparcie znajduje się przy 620 zł. Ewentualna korekta będzie napotykać opór w silnej strefie podażowej 925–885 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA