Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: Medicalgorithmics, Mercator i XTB

Foto: Fotorzepa, Kuba Kamiński

1. Medicalgorithmics przełamał linię trendu wzrostowego

Foto: GG Parkiet

Od połowy lipca akcje spółki z branży diagnostyki medycznej potaniały o 26 proc. Na początku kurs długą czarną świecą przełamał linię trendu wzrostowego, która pokrywała się ze średnią z 50 sesji. Podaż poszła za ciosem i w czwartek kurs przełamał średnią 200-sesyjną. To silne sygnały przesilenia na korzyść niedźwiedzi. W piątek po południu cena spadała do 23 zł. To najniższy poziom od połowy lutego. Patrząc na układ wsparć, wydaje się, że zasięgiem zniżki jest 20 zł, gdzie znajduje się formacja podwójnego dna z listopada i grudnia 2020 r.

2. Mercator testuje okrągły poziom 200 zł

Foto: GG Parkiet

W czwartek kurs akcji producenta rękawic medycznych przełamał długą czarną świecą wsparcie w okolicy 215 zł. Bariera ta zatrzymywała podaż od końca kwietnia, więc jej pokonanie jest silnym sygnałem sprzedaży. Zwłaszcza że spadkowi towarzyszył podwyższony wolumen, na wykresie aktywna jest formacja krzyża śmierci na średnich z 50 i 200 sesji, a od roku dominujący trend ma kierunek spadkowy. W tym kontekście należy oczekiwać jego kontynuacji. Jego zasięg to poziom luki z lipca 2020 r., czyli okolica 170 zł. Z kolei 215 zł zamienia się w opór.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.