REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: PKP Cargo, Pozbud i Votum

Foto: Adobestock

1. PKP Cargo nie może się przebić przez dzienną dwusetkę

Foto: GG Parkiet

Notowania akcji operatora kolejowych przewozów towarowych od roku zamknięte są w konsolidacji. Od góry ograniczeniem jest średnia krocząca z 200 sesji, a od dołu strefa wsparcie 39–37,5 zł. Styczniowa próba pokonania dwusetki zakończyła się fiaskiem. Kurs zwrócił się na południe i pojawia się seria spadkowych dziennych świec. Efekt jest taki, że w minionym tygodniu cena dotarła już do okolic 40 zł, a więc jest tuż nad strefą wsparcia. Jej pokonanie będzie silnym sygnałem sprzedaży, który może przynieść spadek o 5–6 zł.

2. Pozbud najniżej od prawie dekady

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji producenta okien i drzwi od roku jest w trendzie spadkowym. Sekwencja coraz niższych szczytów i dołków jest zachowana, a średnie kroczące z 50 i 200 sesji zniżkują. Spółka nie skorzystała na ogólnej poprawie nastrojów na GPW i konsekwentnie pogłębia dołek bessy. W minionym tygodniu cena dotarła do 1,94 zł, co jest najniższym poziomem od prawie dziesięciu lat. Jednocześnie MACD zakręcił w dół pod poziomem 0, a ROC(14) przyjął ujemne wartości. Relatywna słabość i niekorzystny układ wskaźników zapowiadają kontynuację zniżki.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA