REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: Eurocash, PKN Orlen i PGNiG

Foto: Fotorzepa, Dominik Pisarek

1. Eurocash wraca na spadkową ścieżkę?

Foto: GG Parkiet

Od listopada kurs akcji właściciela sieci hurtowni porusza się w trendzie spadkowym, który stanowi falę w obrębie długoterminowego kanału wzrostowego. W minionym tygodniu owa fala dotarła do dolnej granicy kanału, bez większych problemów forsując wcześniej średnie kroczące z 50 i 200 sesji. Ponadto MACD zakręcił w dół pod linią 0, a linie ADX/-DI/+DI przyjęły spadkowy układ. Analiza techniczna pokazuje, że podaż urosła w siłę. Jeśli przebije granicę kanału (18,6 zł), będzie to sygnał zmiany długoterminowej tendencji na spadkową.

2. PKN Orlen z krzyżem śmierci na wykresie

Foto: GG Parkiet

Akcje paliwowego giganta staniały od jesieni o 31 proc. Skala przeceny jest na tyle duża, że średnie kroczące z 50 i 200 sesji utworzyły krzyż śmierci. W minionym tygodniu cena przebiła wsparcie 77,6 zł i dotarła w porywach do 74,8 zł. To najniższy poziom od trzech lat. Jednocześnie MACD zakręcił w dół pod linią 0, a RSI(14) wrócił do strefy wyprzedania. Mamy więc kumulację negatywnych sygnałów, które sugerują, że Orlen wszedł w układ bessy. Najbliższe wsparcie jest w strefie 70–65 zł. Opór stanowi natomiast obszar 81,63–85 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA