Byki i Niedźwiedzie

Święto giełdowej elity

Dla wielu laureatów nagrody „Parkietu" to był rok rekordów. Do następnej edycji ta wąska elita będzie stanowić wzór do naśladowania.

Już po raz 23. redakcja „Parkietu” rozdała prestiżowe statuetki i wskazała wzory do naśladowania na kolejny rok.

Foto: Archiwum

Wicepremier Mateusz Morawiecki odebrał nagrodę specjalną z rąk Andrzeja Steca, redaktora naczelnego. „Parkietu”.

Foto: Archiwum

Redakcja „Parkietu" już po raz 23. rozdała statuetki Byków i Niedźwiedzi. Doświadczeni dziennikarze i redaktorzy tej najstarszej gazety zajmującej się szeroko rozumianym rynkiem finansowym i oszczędzaniem, przy wsparciu działu ekonomicznego „Rzeczpospolitej", honorują osoby i instytucje, które najlepiej zapisały się na kartach historii rynku kapitałowego w danym roku.

Domem maklerskim roku został DM BOŚ, kierowany przez Radosława Olszewskiego. Statuetkę wręczył szef IDM Waldemar Markiewicz.

Foto: Archiwum

O wielkim znaczeniu nagrody w specjalnym klipie wyświetlonym podczas uroczystej gali opowiadały osobistości rynku na czele z jednym z ojców-założycieli GPW Wiesławem Rozłuckim. „Byki i Niedźwiedzie to prestiżowa gala, która na stałe wpisała się w krajobraz rynku kapitałowego" – podkreślił w liście do uczestników imprezy prezydent RP Andrzej Duda. Zapewnił, że uważa giełdę za fundament rozwoju polskiej gospodarki oraz miejsce, które ma ułatwiać Polakom jak najbezpieczniejsze lokowanie pieniędzy.

Michał Grupiński, prezes PZU – spółki roku z indeksu WIG20.

Foto: Archiwum

Przeglądając notatki o firmach nagrodzonych i nominowanych, nie sposób nie zauważyć odmienianego przez wszystkie przypadki słowa „rekord". Niewątpliwie dla przedsiębiorstw ubiegły rok był bardzo pomyślny. Nie powinny więc dziwić dwu-, a nawet trzycyfrowe zwyżki kursów. Za sukcesami firm stoją przede wszystkim ludzie – podziękowania dla pracowników padały z ust menedżerów odbierających statuetki bardzo często.

Mirosław Boda, wiceprezes ING Banku Śląskiego – spółki roku z mWIG40.

Foto: Archiwum

Pełna lista nominowanych i nagrodzonych na parkiet.com.

Krzysztof Folta, prezes TIM – najlepszej spółki z sWIG80.

Foto: Archiwum

Wideo komentarz

Powiązane artykuły