REKLAMA
REKLAMA

Byki i Niedźwiedzie

Byki i Niedźwiedzie oraz Złote Portfele: Nominacje: kandydaci w kategorii spółka roku z rynku NewConnect

parkiet.com

Wręczenie nagród „Byki i Niedźwiedzie" już 21 marca 2019 r. Kto jest nominowany? Kto wygrywał w poprzednich latach? Wszystko na ten naszych nagród: parkiet.com/byki

Na NewConnect jest notowanych ponad 380 spółek. W zeszłym roku kapitalizacja rynku mocno spadła. Nie brak tam jednak podmiotów, które konsekwentnie rozwijają biznes i drożeją. Nominowanych do nagrody w kategorii spółka roku z rynku NewConnect prezentujemy w kolejności alfabetycznej.

Akcje ATC Cargo, którego prezesem jest Artur Jadeszko, w 2018 r. podrożały o ponad połowę. Szło to w parze z istotną poprawą wyników finansowych w stosunku do 2017 r. To z kolei efekty realizowanej strategii, związanej z optymalizacją biznesu. Jednoczenie spółka konsekwentnie umacnia swoją pozycję na rynku usług spedycyjnych.

Udany rok ma za sobą również Summa Linguae, zarządzana przez Krzysztofa Zdanowskiego. Jej biznes się rozrasta m.in. dzięki realizowanym przejęciom. W 2018 r. sfinalizowała kolejną, największą w swojej historii akwizycję: grupę zasiliła szwedzka firma Kommunicera Communications. Summa Linguae rośnie też organicznie, co potwierdza wzrost przychodów o 39 proc. w 2018 r. w spółce dominującej.

The Farm 51 Group, którego szefem jest Robert Siejka, w zeszłym roku odpowiadało za 40 proc. całego obrotu na rynku NewConnect. Tak duże zainteresowanie inwestorów gliwickim studiem było pokłosiem premiery gry „World War 3", która weszła na pierwsze miejsce listy globalnych bestsellerów na Steamie. Kurs studia w 2018 r. poszedł mocno w górę. Podobnie jak wycena akcji technologicznego XTPL, którego prezesem jest Filip Granek. Grupa rozwija autorską technologię i jest w trakcie jej komercjalizacji. Nawiązuje współpracę z podmiotami z USA i Chin. W jej sukces wierzą m.in. zagraniczne instytucje finansowe. Kilka tygodni temu XTPL przeniosło swoje notowania z NewConnect na rynek główny.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA