REKLAMA
REKLAMA

Byki i Niedźwiedzie

Byki i Niedźwiedzie oraz Złote Portfele: Kandydaci do statuetki w kategorii Ekonomista roku

parkiet.com

Wręczenie nagród „Byki i Niedźwiedzie" już 21 marca 2019 r. Kto jest nominowany? Kto wygrywał w poprzednich latach? Wszystko na ten naszych nagród: parkiet.com/byki

Najlepszego ekonomistę roku wyłaniamy na podstawie wyników konkursu prognostycznego „Parkietu". Jego uczestnicy co miesiąc nadsyłają przewidywania dotyczące wszystkich kluczowych wskaźników makroekonomicznych i finansowych publikowanych w kolejnym miesiącu. W 2018 r. w tej rywalizacji triumfował zespół Banku Ochrony Środowiska. Łukasz Tarnawa, główny ekonomista BOŚ, odbierze więc statuetkę na gali Byki i Niedźwiedzie w imieniu swoim oraz Aleksandry Świątkowskiej.

Ekonomiści BOŚ zwyciężyli w konkursie prognostycznym „Parkietu" drugi raz z rzędu. W kilkunastoletniej historii tej rywalizacji taki wyczyn nie udał się jeszcze nikomu. A sukces duetu z BOŚ potęguje jeszcze to, że w 2016 r. zajął drugie miejsce.

W 2018 r. zespół BOŚ wymieniał się na prowadzeniu z ekonomistami z Banku Millennium, których pracami kieruje Grzegorz Maliszewski, zwycięzca konkursu prognostycznego „Parkietu"" z 2014 r. Na podium znalazł się jeszcze zespół mBanku, gdzie głównym ekonomistą jest Ernest Pytlarczyk. On również miał już okazję odebrać Byka na naszej gali: ekonomiści z mBanku triumfowali w naszym konkursie w 2015 r.

Ekonomiści BOŚ wyróżnili się w 2018 r. celnością prognoz wskaźników makroekonomicznych. W tej kategorii zajęli pierwsze miejsce, ekonomiści z Millennium byli trzeci, a analitycy mBanku – czwarci. Zespół BOŚ najlepiej antycypował odczyty stopy bezrobocia rejestrowanego, indeksu cen produkcji (PPI) oraz inflacji bazowej (nieobejmującej cen energii i żywności). Był również w pierwszej piątce najlepszych prognostów m.in. eksportu, zatrudnienia w sektorze przedsiębiorstw oraz produkcji przemysłowej. W prognozach wskaźników rynkowych duet z BOŚ zajął ósme miejsce. W tej kategorii ustąpił miejsca m.in. ekonomistom banku Millennium, którzy zajęli drugą lokatę, oraz zespołowi mBanku, który był trzeci. Na pierwszym miejscu byli ekonomiści Banku Gospodarstwa Krajowego.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA