Budownictwo

Instal Kraków: Dobra koniunktura

Instal Kraków dzięki bardzo dobrej koniunkturze na rynku wypracował w I półroczu wyższe wyniki. Inwestorzy mają jeszcze kilka dni, aby się załapać na dywidendę. Od początku roku notowania spółki wzrosły o 29 proc., do 23 zł. Akcje są najdroższe od 2007 r.
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

Zarząd przyznaje, że stopień wpływu pandemii na wyniki w ostatecznym rozrachunku nie był bardzo duży. Instal Kraków wypracował w I półroczu 2020 r. 198,1 mln zł skonsolidowanych przychodów, co oznacza wzrost o 14 proc. rok do roku.

Działalność budowlano-montażowa wygenerowała 64,26 mln zł sprzedaży, a działalność deweloperska 60,5 mln zł. Wyższe przychody niż rok wcześniej wynikały z bardzo dobrej koniunktury i popytu na lokale mieszkalne spółki. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy spółka zawarła łącznie 216 umów deweloperskich i przedwstępnych oraz 220 umów przenoszących własność mieszkań. Grupa osiągnęła również znacznie wyższe zyski. Wynik netto w I półroczu wyniósł 11,9 mln zł, co stanowi wzrost o blisko 170 proc. rok do roku.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.