REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Erbud: warto mocniej wspierać gospodarkę

Mocny portfel pozwala oczekiwać dobrych wyników w 2020 r. Państwo powinno jednak mocniej stymulować gospodarkę.

Dariusz Grzeszczak kieruje firmą, którą założył z ojcem „w garażu” trzy dekady temu.

Foto: materiały prasowe

Prezes Budimeksu Dariusz Blocher i szef Unibepu Leszek M. Gołąbiecki w niedawnych rozmowach z „Parkietem" mówili o oczekiwanym spowolnieniu inwestycji budowlanych, szczególnie w dłuższym terminie. Prezes Grupy Erbud Dariusz Grzeszczak ma optymistyczne nastawienie, menedżer powiedział w komunikacie prasowym, że dobry ubiegłoroczny wynik pozwoli Erbudowi na stabilne przeprowadzenie firmy przez kryzys związany z pandemią, a jeżeli nie będzie większych problemów z frekwencją pracowników, a rząd nie wymusi zamknięcia budów, zarząd spodziewa się podobnych wyników jak w 2019 r.

Rekordowy portfel

– Mamy w tej chwili największy w historii portfel zamówień przy dobrych marżach, dlatego optymistycznie patrzymy na ten rok. Działania podjęte w Polsce i Europie, wymierzone w ograniczenie pandemii, dadzą prędzej czy później efekty. Już są pierwsze pomysły rozluźniania wprowadzonych przez państwo ograniczeń. Wygląda na to, że sytuacja może być niedługo pod kontrolą – mówi „Parkietowi" Grzeszczak. Jego zdaniem ryzyko administracyjnego zamknięcia budów w Polsce jest niewielkie, bo procedury wdrożone przez spółki sprawiają, że nie dochodzi tam do zakażeń.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA