REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Budownictwo

Pekabex: Niemiecka firma na celowniku

Wytwórca konstrukcji prefabrykowanych rozpoczął rozmowy dotyczące przejęcia niemieckiej firmy z tej samej branży. Notowania Pekabeksu rosły w czwartek o 3,6 proc., do 11,3 zł.
Foto: materiały prasowe

Pekabex rozpoczął rozmowy dotyczące potencjalnego nabycia 100 proc. udziałów w spółce będącej właścicielem niemieckiego producenta elementów prefabrykowanych z betonu. Szacowana wartość przejęcia wynosi 14,8 mln euro. Wstępna, niewiążąca oferta została zaakceptowana i Pekabex został dopuszczony do przeprowadzenia badania due diligence.

„Potencjalny cel przejęcia jest działającym rentownym biznesem o profilu zbliżonym do Pekabeksu, produkującym zarówno elementy zbrojone, jak i sprężone. Z dokumentów finansowych wynika, że osiągnął w roku 2018 ok. 25 mln euro przychodów oraz wygenerował zysk netto na poziomie 1,4 mln euro i EBITDA na poziomie 2,4 mln euro. Obecny potencjał produkcyjny potencjalnego celu przejęcia Pekabex szacuje na ok. 30 tys. m sześc. rocznie" – poinformowała spółka. Pekabeksowi przysługuje dodatkowo wyłączność na prowadzenie negocjacji w celu sfinalizowania zakupu udziałów przez 120 dni.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA