REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Buy back widmo poderwał notowania J.W. Construction

Inwestorzy pozytywnie odebrali zapowiedź skupu, choć nie podano parametrów, a firma nie uruchomiła poprzedniej edycji buy backu. Jak sytuacja wygląda w innych firmach?

Szef rady nadzorczej J.W. Construction Józef Wojciechowski jest blisko progu 90 proc. udziałów, pozwalającego mu wycisnąć drobnych akcjonariuszy (lub kupić akcje na ich żądanie).

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Na początku tego roku doszło do odreagowania na kursach kilku spółek deweloperskich, indeks WIG-nieruchomości zyskał ponad 10 proc., ale rekordziści mogli się pochwalić znacznie lepszymi wynikami: wycena PHN wzrosła o 42 proc., Alty i Marvipolu o 35 proc., Atalu o 28 proc., Domu Development i Lokum o 20 proc.

Do grona liderów doszlusował właśnie J.W. Construction – dzięki zapowiedzi buy backu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA