REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Unibep: W grze o zlecenia ze Szwecji

Unihouse, oddział notowanego na GPW Unibepu, zbuduje w szwedzkim Göteborgu pięciopiętrowy blok z 34 mieszkaniami w technologii prefabrykowanych drewnianych modułów.
Foto: materiały prasowe

Polacy, którzy wygrali przetarg, odpowiadają za projekt i wykonanie inwestycji w standardzie pod klucz, inwestorem jest lokalny deweloper. Wartość kontraktu to ponad 17 mln zł netto.

To drugi szwedzki projekt podlaskiej spółki.

– Startujemy w kolejnych przetargach i intensywnie zabiegamy o nawiązanie współpracy z kolejnymi poważnymi klientami sektora prywatnego i publicznego – mówi Michał Urbankowski, dyrektor rynku szwedzkiego w Unihouse.

Grupa Unibep od lat jest obecna w Norwegii, gdzie sprzedaje drewniane moduły, a od niedawna realizuje, z lokalnym partnerem, inwestycje deweloperskie. W zeszłym roku firma opracowała projekt tańszej wersji budownictwa modułowego z drewna, do wykorzystania na rodzimym rynku – w obliczu wysokich kosztów tradycyjnego wykonawstwa. Unihouse brał udział w konkursie na technologię prefabrykacji na potrzeby programu Mieszkanie+, ale nie wygrał. Niemniej firma liczy na zainteresowanie samorządów.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA