REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Erbud i Unibep odbudowują wartość

W poniedziałek papiery Budimeksu, największej spółki z indeksu WIG-budownictwo, taniały o maksymalnie 1,7 proc., do 116 zł.

Dariusz Blocher, prezes Budimeksu.

Foto: materiały prasowe

Prezes Dariusz Blocher powiedział w Radiu TOK FM, że ten rok będzie dla grupy jeszcze trudniejszy niż ubiegły, w którym – według wstępnych szacunków – wyniki rok do roku były znacząco słabsze. Blocher podkreślił, że problemem jest brak waloryzacji wartości kontraktów zawartych z publicznymi zamawiającymi. W efekcie, przez wzrost kosztów wykonawstwa, marże są pod presją.

Na początku roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz PKP Polskie Linie Kolejowe zgodziły się na wprowadzenie mechanizmu waloryzacji cen, ale wyłącznie w nowych kontraktach. Wygląda na to, że w przypadku starych umów pozostaje droga sądowa.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA