REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

PA Nova. Część portfela na sprzedaż

Budowlano-deweloperska spółka zawarła z Torwell Investment przedwstępne umowy sprzedaży czterech parków handlowych: w Kamiennej Górze, Krośnie, Myszkowie i Sosnowcu.
Foto: Fotorzepa, Marek Obremski

Liczą one łącznie 11,5 tys. mkw. powierzchni najmu. Strony spodziewają się zamknąć transakcję do końca tego półrocza – na razie trwa due diligence, konieczna będzie też zgoda banków, które udzieliły kredytów na budowę parków.

Na koniec III kwartału ub.r. portfel nieruchomości handlowych i przemysłowych spółki liczył ponad 128 tys. mkw. Zarządzane przez PA Nova nieruchomości przyniosły 60 mln zł przychodów, zysk segmentu wyniósł prawie 34 mln zł. Działalność budowlana świadczona dla zewnętrznych inwestorów przyniosła 97 mln zł przychodów i 0,8 mln zł ujemnego wyniku.

PA Nova próbowała sprzedać parki w Krośnie i Myszkowie w zeszłym roku, ale do transakcji nie doszło z winy nabywcy. Jesienią menedżerowie mówili też o rozmowach w sprawie potencjalnej sprzedaży czterech obiektów przemysłowych o wartości godziwej rzędu 20 mln euro.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA