Zwycięzca został wyłoniony w ostatni piątek, 31 stycznia po 8 godzinach aukcji elektronicznej. Podczas tej aukcji chętni do wybudowania terminala Mirbud i Budimex-Hochtief obniżali cenę, ostatecznie było to ponad 60 mln złotych, zaproponowane przez firmę Mirbud.

Umowa, którą inwestor – Państwowe Porty Lotnicze (PPL) ma nadzieję podpisać jeszcze w lutym przewiduje wykonanie projektu w formule projektuj i wybuduj wraz z wyposażeniem i uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Jak planuje PPL rozpoczęcie prac będzie wówczas możliwe wraz z początkiem sezonu budowlanego.

PPL ogłosiły przetarg na zaprojektowanie i budowę terminalu 30 września 2019. W pierwszym ogłoszeniu przetargowym określono czas realizacji zamówienia na 10 miesięcy. Sukcesywnie - w związku z odwołaniami potencjalnych wykonawców do Krajowej Izby Odwoławczej - okres ten wydłużano o kolejnych kilka miesięcy. Ostatecznie stanęło na 26 miesiącach, jednak okazało się, że wszystkie firmy, które wcześniej składały odwołania, zaproponowały czas realizacji o cztery miesiące krótszy, więc inwestycja ma zostać zakończona w 22 miesiące.

Przedmiotem zamówienia jest wybudowanie terminalu o powierzchni 30 tys. m kw. W budynku będzie znajdowało się m.in. 30 stanowisk check-in, 10 - kontroli bezpieczeństwa i po osiem - kontroli dokumentów przy wylotach i przylotach. Ponadto, w terminalu będzie 10 bramek wylotowych i trzy karuzele do odbioru bagażu. W dużej, przystosowanej do potrzeb głównie pasażerów lotów charterowych strefie komercyjnej zaplanowano punkty gastronomiczne i sklepy.

Zdaniem PPL terminal na lotnisku w Radomiu będzie przygotowany początkowo na przyjęcie 3 mln pasażerów rocznie. W przyszłości, gdyby okazało się to potrzebne, będzie go można rozbudować nawet do potrzeb 9 mln podróżnych.