Budownictwo

Echo Investment: W drodze na pudło

– Pracujemy nad zwiększeniem obecności na rynku mieszkaniowym, by znaleźć się w gronie trzech największych deweloperów w Polsce – zapowiedział Waldemar Olbryk, członek zarządu Echo Investment.
Foto: materiały prasowe

W 2020 r. ogólnopolski deweloper sprzedał (bez uwzględniania płatnych rezerwacji) 1,57 tys. mieszkań, o prawie 16 proc. więcej niż rok wcześniej, ustanawiając nowy roczny rekord. Na szczycie tabeli są obecnie Dom Development (3,76 tys. mieszkań sprzedanych w 2020 r.), Atal (2,9 tys.) i Murapol (2,72 tys. – patrz strona 5).

W samym IV kwartale Echo znalazło nabywców na 467 mieszkań, o niemal 4 proc. więcej kwartał do kwartału i 12 proc. rok do roku. To również rekordowy wynik.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.