Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Takie rezultaty wpisują się dobrze w ogólny trend, który widoczny jest w danych nadzoru. Od dłuższego czasu brokerzy na działalności podstawowej notują straty. W I kwartale ubiegłego roku wynosiły one prawie 83 mln zł. Sytuacji nie była w stanie odwrócić nawet pandemia koronawirusa, która dała rynkowi kapitałowemu i samym pośrednikom drugie życie. Jednak z drugiej strony brokerzy, biorąc pod uwagę całe zestawienie przychodów i kosztów, wciąż wykazują zysk. Diabeł jak zawsze tkwi w szczegółach.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W czerwcu średnie dzienne obroty na GPW wyniosły 2,16 mld zł, co jest nowym rekordem w historii naszego rynku. Zdecydowana większość z nich znów jednak przeszła przez zagranicznych brokerów.
Firma XTB oficjalnie już ruszyła z nowym produktem. Mowa o indywidualnym koncie zabezpieczenia emerytalnego (IKZE).
- Aby klienci mogli lepiej zorientować się co jest dopasowane do ich potrzeb i poziomu akceptacji ryzyka potrzebują wsparcia ekspertów. Dopiero wtedy odważniej inwestują - mówi Samer Masri, dyrektor BM PKO BP.
Polski rynek się zmienił i w jakimś stopniu uodpornił na pewne szoki i ryzyka, które kiedyś brutalnie sprowadzały nas na ziemię – mówi Mateusz Choromański, szef zespołu maklerów w Santander BM.
Firma XTB poszerzyła ofertę eWallet o nowe waluty. Dzięki temu w usłudze tej dostępnych jest już 19 różnych walut.
Jak wynika z danych KDPW, w maju w skali całego rynku przybyło 33 tys. rachunków papierów wartościowych. Największy przyrost znów zanotowała firma XTB, która umocniła się na pozycji lidera.