Biura maklerskie

Prawie 47 tys. nowych rachunków w ciągu dwóch miesięcy

Pośrednicy obsługujący inwestorów indywidualnych wciąż mają ręce pełne roboty.
Foto: Bloomberg

Oficjalne dane Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych na temat liczby rachunków maklerskich potwierdzają to, o czym wspominali ostatnio na łamach „Parkietu" przedstawiciele branży maklerskiej. Trend wzrostowy, jeśli chodzi o liczbę otwieranych kont, został utrzymany, ale jego dynamika wyhamowała.

Z danych Krajowego Depozytu wynika, że w kwietniu przybyło prawie 18,1 tys. rachunków. Wynik ten jest niższy niż ten marcowy, kiedy to w skali całego rynku przybyło 28,8 tys. kont. Maklerzy i tak mogą mieć powody do zadowolenia. Tak dużego ruchu w branży nie było od lat. W sumie w ciągu dwóch miesięcy przybyło bowiem prawie 47 tys. rachunków. Tak duże przyrosty zarezerwowane do tej pory były dla czasów wielkich prywatyzacji oraz okresów mocnych zwyżek na rynku. Licząc od początku roku liczba otwartych rachunków zwiększyła się o prawie 59 tys. sztuk i na koniec kwietnia było ich 1,304 mln (trzeba jednak też pamiętać, że dane Krajowego Depozytu nie pokazują, które konta faktycznie można uznać za aktywne).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.