REKLAMA
REKLAMA

Banki

Nowa strategia Pekao będzie jeszcze bardziej skupiona na cyfryzacji

W przyszłym roku bank przedstawi główne założenia nowej strategii. Większy nacisk będzie na technologie, zmieni się model bankowości korporacyjnej. Przebudowa dotknie także sieci oddziałów, gdzie pojawi się franczyza.

Michał Krupiński, prezes Pekao, jest przekonany, że w przyszłym roku bank będzie działał w pełnym wymiarze jego potencjału i w stabilnym modelu biznesowym.

Foto: materiały prasowe

Po przejęciu kontroli nad Pekao przez PZU i PFR z rąk UniCreditu bank nadrabia zaległości wobec największych konkurentów pod względem technologii, cyfryzacji i rozwiązań IT.

Prace nad oddziałami

Do zrobienia jest sporo, Pekao prowadzi kilkadziesiąt projektów dotyczących transformacji, które angażują blisko 1000 osób. Duży nacisk położono na automatyzację i robotyzację kilkudziesięciu procesów. W bankowości detalicznej jednym z głównych filarów jest unowocześnienie aplikacji PeoPay, której liczba użytkowników wzrosła do ponad 1,5 mln z 800 tys. Uproszczono też procesy, zwłaszcza po stronie kredytowej, i skrócono czas otwierania konta.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA