REKLAMA
REKLAMA

Banki

Rollercoaster na akcjach Getin Noble i Idea Banku

Inwestorzy realizowali zyski po gwałtownym wzroście notowań banków Leszka Czarneckiego. Prawdopodobnie pożyczka płynnościowa z NBP nie była bardzo duża.
Foto: parkiet.com

W poniedziałek kurs akcji Idea Banku, mimo silnych zwyżek na początku sesji, spadał po południu o 19 proc., do 6,38 zł. Walory Getin Noble zyskały na porannym fixingu 34 proc. i handel prowadzono już po 0,95 zł, ale popołudniowy fixing przyniósł 8-proc. przecenę, do 0,65 zł.

5 mld zł płynności?

Obroty akcjami obu banków Leszka Czarneckiego, a szczególnie Idei, były wyraźnie wyższe niż średnia z ostatnich trzech miesięcy. Być może niektórzy inwestorzy zdecydowali się na realizację zysków. A te w ostatnich paru tygodniach były gigantyczne. Od końcówki stycznia akcje Idea Banku podrożały maksymalnie o 220 proc., a od dołka z listopada – aż o 370 proc. W przypadku Getin Noble wzrost był nieco mniejszy, ale również imponujący – odpowiednio 130 proc. i 200 proc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA