REKLAMA
REKLAMA

Banki

Dywidendy. Nadzór potwierdza wymogi, ten rok będzie najlepszy od lat

KNF przedstawiła politykę dywidendową obowiązującą w tym roku. Jeśli nic niepokojącego się nie wydarzy, sektor bankowy może wypłacić 6,8 mld zł, najwięcej od 2014 r.
Foto: Fotolia

Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała politykę dywidendową banków, która będzie obowiązywać w tym roku. Opiera się na średnioterminowej polityce w tym zakresie, którą KNF przedstawiła w marcu ubiegłego roku.

Główne wymogi bez zmian

To pozytywna dla sektora informacja. KNF ocenia, że sytuacja polskiego systemu finansowego jest stabilna, a nadzór prowadzi ciągły monitoring wskaźników kapitałowych podmiotów systemu i w „razie konieczności podejmuje stosowne działania zapobiegawcze i prorozwojowe".

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA