REKLAMA
REKLAMA

Banki

Zyski banków znów wysokie, ale są niespodzianki

Listopad przyniósł duży zysk netto, ale i zaburzenia spowodowane prawdopodobnie fuzjami.
Foto: Bloomberg

W listopadzie zysk netto sektora bankowego wyniósł 1,5 mld zł, co oznacza wzrost o 39 proc. rok do roku i o 28 proc. wobec poprzedniego miesiąca – wynika z danych Komisji Nadzoru Finansowego. Wynika z tego, że po słabym październiku zysk w listopadzie wrócił do wysokich wartości (w poprzednich miesiącach regularnie sięgał 1,3–1,6 mld zł).

Listopad okazał się wyjątkowo słaby pod względem wyniku z odsetek, który wyniósł 2,6 mld zł, co oznacza spadek aż o 33 proc. wobec października i o 27 proc. rok do roku (wyraźnie zmalały zarówno przychody, jak i koszty odsetkowe).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet"
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA