REKLAMA
REKLAMA

Analizy

#WykresDnia: Techniczne spojrzenie na WIG

Krzysztof Ojczyk, ekspert od analizy technicznej z Noble Securities, uważa, że wybicie na nowe maksima wskaźnika siły relatywnej WIGusd vs. MSCI Emerging Markets Index może sugerować, że fala C (w korekcie ABC) jeszcze się nie zakończyła.
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

W ostatnich dniach obserwujemy wyraźną słabość indeksu WIG, który przez ostatni tydzień spadł o około 3 proc. Zwolennicy analizy technicznej mogą mieć powody do obaw.

– Zainicjowane spod pułapu sierpniowego szczytu dość głębokie cofnięcie z drugiej połowy ubiegłego tygodnia może sugerować, że fala C w potencjalnym półrocznym korekcyjnym pędzącym zygzaku ABC została zakończona – mówi Krzysztof Ojczyk, ekspert od analizy technicznej z Noble Securities.

Dodaje od razu, że widzi jednak przesłankę, że tak nie będzie: – Widziane w ostatnich dniach zdecydowane wybicie na nowe maksima wskaźnika siły relatywnej WIGusd vs. MSCI Emerging Markets Index nie jest jednak charakterystyczne dla średnioterminowych zwrotów w dół, co w najbliższej perspektywie nie wyklucza jeszcze ze strony WIG jakieś pozytywnej niespodzianki.

Foto: parkiet.com

SAŁ

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA