REKLAMA
REKLAMA

Analizy

#WykresDnia: Inwestorzy wracają na rynki wschodzące

Według badania Bank of America Merrill Lynch inwestorzy w listopadzie chętniej niż w październiku szukają okazji inwestycyjnych poza USA. Cierpi na tym NASDAQ.
Foto: AFP

Ubiegły miesiąc nie był dobry ani dla NASDAQ Composite, ani dla rynków wschodzących (wyrażonych jako MSCI Emerging Markets Index). Oba indeksy zachowywały się podobnie i były poddane przecenie. Z kolei w dotychczasowej części listopada lepiej zachowują się rynki wschodzące.

Foto: parkiet.com

Ale dlaczego w ogóle porównano te tak różne od siebie indeksy? Przecież w NASDAQ mamy firmy działające w szeroko rozumianej branży technologicznej, a w MSCI Emerging Markets Index nie brakuje „klasycznych przedsiębiorstw", związanych choćby z energetyką czy przemysłem.

Otóż Jessica Menton z „The Wall Street Journal" – powołując się na badania Bank of America Merrill Lynch – zauważa, że w listopadzie udział inwestorów lokujących swój kapitał w akcje rynków wschodzących zwiększył się do 13 proc., z 5 proc. w październiku. W tym samym czasie zauważono także coraz mniejsze zaangażowanie inwestorów w spółki technologiczne.

Według artykułu może to sugerować większą zmianę globalnych nastrojów i powrót inwestorów na rynki wschodzące, które w dotychczasowej części roku zostały mocno przecenione.

SAŁ

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA