Analizy

Tania dziesiątka z potencjałem

Mimo że hossa na krajowym rynku akcji podbiła wyceny, wciąż można znaleźć na GPW atrakcyjnie wyceniane spółki z perspektywą poprawy wyników. Które z nich warto włożyć do portfela?
Foto: Fotolia

Postanowiliśmy przyjrzeć się spółkom wyróżniającym się relatywnie niskim wskaźnikiem cena/zysk (C/Z) opartym na prognozowanych zyskach 2017 r. Ponadto interesowały nas wyłącznie te firmy, które w ocenie analityków mają potencjał poprawy swoich notowań w ciągu najbliższych miesięcy.

Przemysł i deweloperzy

Foto: GG Parkiet

Kilka niedrogich i atrakcyjnych propozycji eksperci znaleźli wśród firm przemysłowych. Według prognoz biur maklerskich wiele firm z tego sektora ma szanse na poprawę zysków w tym roku, co w niektórych przypadkach nie jest w pełni uwzględnione w wycenach, stwarzając potencjalną okazję dla inwestorów.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.