Akademia inwestycyjna

Bartosz Marczuk, PFR: Przyrost oszczędności w PPK robi wrażenie

Bartosz Marczuk, wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju

Bartosz Marczuk, wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju

Foto: Archiwum, Robert Gardziński

Jednym z celów PPK jest zwiększenie oszczędności Polaków. Potrzebujemy tego?

No tak, to potrzebne. Patrząc z poziomu makro – im więcej krajowych oszczędności w gospodarce, tym więcej inwestycji i większe możliwości rozwoju gospodarczego. Ale jest to ważne także z perspektywy mikro. Wiadomo, że osoby, które mają dodatkowe zabezpieczenie w formie oszczędności długoterminowych, kiedy odchodzą z rynku pracy, mają większe poczucie bezpieczeństwa, wolności i lepszy komfort życia.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.