Akademia Parkietu

Pieniądze szczęścia nie dają, ale zwiększają bezpieczeństwo

Tak, to prawda. To nie jest dobry czas na start prywatnych planów oszczędnościowych i budowanie poduszek finansowych.
Foto: Adobestock

Znana jest przecież zasada, że gromadzić oszczędności trzeba w czasach prosperity, kiedy dochody są wysokie, aby można było z nich korzystać w chudych latach. Tak powinni postępować nie tylko przezorni obywatele, ale też państwo dbające o interes ogółu.

Dzisiaj do odkładania pieniędzy zniechęcają też niemal zerowe stopy procentowe i świadomość, że kapitał traci na wartości z powodu inflacji. Ludziom nie chce się już zakładać lokat. Po prostu trzymają pieniądze na kontach osobistych. Ograniczają też inwestowanie, bo ryzyko z tym związane jest zbyt duże.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.