Akademia Parkietu

Akcje spółek z dynamicznych branż na wyciągnięcie ręki

Akcje spółek z dynamicznych branż na wyciągnięcie ręki Giełda w Nowym Jorku, Londynie, Frankfurcie? Dlaczego nie? Polscy inwestorzy nie muszą się już ograniczać do handlu na warszawskim parkiecie i coraz częściej korzystają z tej możliwości. Dostęp do rynków zagranicznych jeszcze nigdy nie był tak łatwy.
Foto: Shutterstock

Polscy klienci biur maklerskich mogą bez większych przeszkód inwestować w akcje globalnych gigantów na największych światowych parkietach. W biurach i domach maklerskich usługa taka stała się standardem. W zależności od firmy klienci mają dostęp do kilku czy nawet kilkunastu zagranicznych parkietów. Stawiając pierwsze kroki poza warszawską giełdą, trzeba jednak pamiętać o kilku ważnych sprawach.

Jeszcze kilka lat temu nie było tak łatwo. Inwestorzy indywidualni, którzy chcieli handlować na rynkach zagranicznych, musieli się sporo natrudzić. Często wiązało się to z wizytą w punkcie obsługi klienta lub ze zleceniami składanymi telefoniczne, co w czasach powszechnego dostępu do internetu było archaizmem. Rosnące zainteresowanie usługą oraz konkurencja w branży maklerskiej wymusiły jednak na pośrednikach daleko idące zmiany.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.