Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,5384 PLN za euro, 4,1946 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2963 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,2051 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,359% w przypadku obligacji 10-letnich.
Początek nowego tygodnia obrotu nie przyniósł istotniejszych zmian na wycenach na FX. Ciekawiej było na szerokim rynku gdzie amerykańskie indeksy rosły na bazie oczekiwań co do znoszenia kolejnych, globalnych obostrzeń w ramach lockdown'u. Z drugiej strony, w dalszym ciągu, pod presją znajdują ssie kwotowania ropy naftowej. Sygnały lekkiej korekty pojawiły się również na wycenie złota. Wydarzenia te w nikłym stopniu jednak rzutują na eurodolara czy koszyk CEE. Inwestorzy czekają na posiedzenia EBC oraz FED. Regionalnie warto dziś bliżej p[przyjrzeć się posiedzeniu MNB (Węgry) gdzie poznamy najpewniej dane dot. skali i warunków tamtejszego skupu aktywów.
W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań z gospodarki krajowej. Na szerokim rynku warto bliżej przyjrzeć się danym dot. stopy bezrobocia w Hiszpanii oraz popołudniowemu Conference Board z USA.
Z rynkowego punktu widzenia kursy związane z PLN „tkwią" w ramach lokalnych konsolidacji. EUR/PLN pozostaje nad istotnym wsparciem w rejonie 4,50 PLN.
Konrad Ryczko Analityk Makler Papierów Wartościowych