Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Radosław Krawczyk, prezes OT Logistics.
– Według mnie na przestrzeni ostatnich miesięcy prowadziliśmy jeden z najbardziej złożonych i trudnych procesów restrukturyzacji, jakie dotąd przeprowadzano na rynku polskim, biorąc pod uwagę liczbę wierzycieli, a także podmiotów w ramach naszej grupy oraz oczekiwania wszystkich zaangażowanych w ten proces stron. Zawarliśmy porozumienie z wierzycielami finansowymi, a to bezpośrednio oddaliło od nas najpoważniejsze zagrożenia oraz pomogło ustalić średnioterminowe zasady ich spłaty – mówi Radosław Krawczyk, prezes OT Logistics.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Spółka inwestuje m.in. w logistykę magazynową oraz transport przesyłek nieskonteneryzowanych. Równolegle prowadzi wewnętrzne działania optymalizacyjne, które wspierają jej efektywność i podnoszą jakość obsługi.
Spotkanie w sprawie zawieszenia zapisów zakładowego układu zbiorowego pracy nie przyniosło żadnych efektów. Kolejne odbędzie się 17 lipca. Związkowcy nie chcą też zmian w strukturze organizacyjnej spółki.
Akwizycja holenderskiej firmy Nijman/Zeetank to nie tylko wzmocnienie w kluczowych dla giełdowej spółki przewozach produktów chemicznych i paliw, ale i możliwość rozwoju na perspektywicznym rynku transportu intermodalnego.
Czy tak się stanie w dużej mierze będzie zależeć od tego, na ile uda się powiązać ponoszone koszty z przychodami oraz zahamować degradację stawek przewozowych. Widoczne efekty powinien też przynieść plan restrukturyzacji.
Założono, że do 2031 r. nastąpi stabilizacja sytuacji płynnościowej spółki, spłata zobowiązań, wzrost efektywności i zostaną stworzone warunki pod przyszłe finansowanie inwestycji. Rentowność na poziomie wyniku netto planowana jest już od 2026 r.
Proponuje stronie społecznej odstąpienie od przywilejów pracowniczych wynikających z zakładowego układu zbiorowego pracy. Na to muszą się jednak zgodzić wszystkie związki zawodowe działające w spółce.