Reklama

Asseco z solidnym półroczem

Rzeszowska grupa ma za sobą udane kwartały. Teraz szykuje się na najgorętszy okres w roku.
Asseco z solidnym półroczem

Foto: materiały prasowe

Spowolnienie nie pozostaje bez wpływu na rynek IT, ale w wynikach największej informatycznej spółki hamowania na razie nie widać. 24 sierpnia opublikuje ona raport za I półrocze i tam zawarte zostaną szczegółowe dane dotyczące II kwartału. Ale już teraz na podstawie wstępnych szacunków można wnioskować, że był to dla grupy stosunkowo udany okres. Skonsolidowany zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł 120,2 mln zł i był o kilka milionów złotych wyższy od średniej prognozy analityków. Wynik jest nieco niższy niż w analogicznym okresie 2022 r. (ok. 140 mln zł), ale należy pamiętać, że ostatnie lata wiązały się z mocnym pocovidowym odbiciem i przyspieszoną przez pandemię cyfryzacją.

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama