Reklama

Telekomunikacja. Półrocze pod znakiem Ukrainy

Wzrost liczby kart SIM w polskich sieciach komórkowych w I połowie br. to w dużej mierze efekt akcji kierowanych do uchodźców.
Telekomunikacja. Półrocze pod znakiem Ukrainy

Foto: Adobe Stock

Do 18 mln (17,8 mln) zbliżała się na koniec I półrocza 2022 roku liczba kart SIM aktywowanych w sieci Orange Polska. W T-Mobile Polska przekroczyła ona ponownie – po latach odbudowywania tej pozycji – 12 mln. W samym drugim kwartale br. operatorzy ci odnotowali wzrost kart SIM w ich sieciach o 785 tys. To w dużej mierze efekt wojny o Ukrainę i napływu mieszkańców sąsiedniego kraju do Polski.

Prepaidowe wzrosty

Pozostało jeszcze 83% artykułu

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama