Agora i Microsoft tworzą portal MSN.gazeta.pl

Agora zawarła umowę z Microsoft w sprawie utworzenia wspólnego portalu MSN.gazeta.pl. Jednocześnie serwisy oferowane przez Agorę zostaną zintegrowane z komunikatorem Windows Live Messenger.

Publikacja: 03.06.2009 14:57

Siedziba "Agory"

Siedziba "Agory"

Foto: Fotorzepa, Dariusz Majgier dm Dariusz Majgier

Nowy portal MSN.gazeta.pl zastąpi dotychczasową wersję MSN. Agora będzie odpowiedzialna za jego obsługę techniczną i dostarczanie treści. W ten sposób użytkownicy MSN uzyskają dostęp do wielu dodatkowych serwisów tworzonych przez Agorę. Jednocześnie serwisy Agory zintegrowane zostaną z komunikatorem Windows Live Messenger.

Za sprzedaż powierzchni reklamowej, zarówno na nowym portalu, jak i w usłudze Windows Live, będzie odpowiadał departament internetowy Agory.

Agora podała, że poprowadzi w Polsce wspólny portal obu firm: Msn.gazeta.pl, a zespół sprzedaży Gazeta.pl będzie miał wyłączność na sprzedaż i rozwijanie oferty reklamowej wszystkich polskich produktów internetowych Microsoftu.

Agora będzie też odpowiedzialna za rozwój i dostarczanie treści do utworzonego wspólnie portalu MSN.gazeta.pl, który zastąpi istniejący od roku MSN.pl.

W wybranych serwisach Agory zostaną wdrożone technologie i produkty z pakietu Windows Live: narzędzia do komunikacji (m.in. poczta elektroniczna, komunikator) i współdzielenia informacji (np. zdjęcia, blogi).

W ramach współpracy Microsoft zapewni przekierowanie użytkowników portalu MSN.pl na stronę MSN.gazeta.pl oraz promocję wspólnych produktów i pomoc w implementacji technologii Live w serwisach Agory.

Agora podała, że obecny na polskim rynku od 2008 roku portal MSN.pl odwiedziło w marcu 2009 roku 1.056.407 użytkowników (real users).

Obecnie serwisy Microsoftu zajmują 18 miejsce w rankingu najpopularniejszych witryn w polskim internecie.

Technologie
Które sieci komórkowe wybierali polscy użytkownicy? Zwycięzca jest jeden
Technologie
Prywatni nadawcy powiększyli zyski. Rok TVN i Pulsu
Technologie
Quo vadis, sztuczna inteligencjo?
Technologie
yarrl pozyskał kolejną dużą umowę
Technologie
UKE: rynek telekomunikacyjny w Polsce w 2024 r. wyhamował
Technologie
Prześwietlamy fuzje i przejęcia w sektorze IT. Jakie ciekawe trendy widać?