- To prawda, że weszliśmy z policją do siedzib firm Polkomtel, P4, PTC oraz Info-TV-FM oraz NFI Magna Polonia. Przeszukania trwają. To rzadka praktyka, korzystamy z niej 2-3 razy do roku. Na przeszukanie musi zgodzić się Sąd Ochrony Konkurencji i konsumentów. Tak też było w tym przypadku - powiedziała Małgorzata Cieloch. - Nie prowadzimy kontroli na wniosek, ale korzystając z informacji jakie mamy, wszczynamy je z urzędu - dodała. - Sprawdzamy, czy na rynku telewizji mobilnej nie doszło do niezgodnego z prawem porozumienia - powiedziała pytana, czego dokładnie szuka urząd w biurach operatorów.
Kontrola urzędu ma najprawdopodobniej związek z TV Mobile, spółką, którą rok temu utworzyły Polkomtel, PTC, PTK Centertel i P4. Cieloch nie chciała jednak tego skomentować.
Utworzony specjalnie wehikuł startował w przetargu na częstotliwości umożliwiające świadczenie usług telewizji mobilnej w standardzie dvb-h. Przegrała jednak z Info-TV-FM, kontrolowanym przez giełdowy fundusz NFI Magna Polonia.
Info-TV-FM zaoferował za koncesję 15 mln zł i jest dziś hurtownikiem usługi mobilnej telewizji. Powodzenie projektu zależy od tego, czy operatorzy zechcą skorzystać z oferty tej firmy.
Jak do tej pory żadna sieć komórkowa nie zdecydowała się na udział w trwającym pilotażu usługi. Uczestniczą w nim natomiast platformy satelitarne i sieci kablowe. Jedną z barier, uniemożliwiających sieciom komórkowym współpracę z Info-TV-FM może być fakt, że są udziałowcami Mobile TV.