Porozumienie TP i Netii później

W piątek nie doszło do podpisania porozumienia firm, które ma spowodować, że ugoda UKE z TP stanie się skuteczna

Publikacja: 19.12.2009 08:40

Mirosław Godlewski, prezes Netii (na dole), i Piotr Muszyński, wiceprezes TP, tłumaczyli, co opóźnił

Mirosław Godlewski, prezes Netii (na dole), i Piotr Muszyński, wiceprezes TP, tłumaczyli, co opóźniło porozumienie.

Foto: Archiwum

Choć Urząd Komunikacji Elektronicznej zwołał na piątek konferencję prasową poświęconą podpisaniu porozumienia Telekomunikacji Polskiej z Netią – na razie do niego nie doszło.

Obecni na spotkaniu z dziennikarzami wiceprezes TP Piotr Muszyński i prezes Netii Mirosław Godlewski zapewniali, że do ustalenia stronom pozostały szczegóły, a to, że nie udało się tego zrobić do piątku, kładli na karb m.in. pogody.

[srodtytul]Nawał śniegu i pracy [/srodtytul]

Pogoda spowodowała odwołanie wielu lotów i zatrzymała w czwartek w Brukseli członka zarządu Netii Toma Ruhana, odpowiedzialnego za kwestie formalnoprawne porozumienia.

Jako inny powód opóźnienia podawano posiedzenia rad nadzorczych spółek, które miały się odbyć w czwartek. Jak mówił Muszyński, rada nadzorcza TP pozytywnie zaopiniowała strategiczny plan przedłożony jej przez prezesa Macieja Wituckiego.

– Dokument, nad którym pracujemy, niewiele będzie się różnić od załącznika numer 4 do porozumienia, które zawarliśmy z UKE – mówił Muszyński. – Chcemy, aby umowa cywilnoprawna, która jest immanentną częścią porozumienia, była bezpieczna dla firm z punktu widzenia podatkowego i formalnoprawnego – wskazywał Godlewski. Przypominał, że umowa TP z Netią ma stanowić wzorzec dla ugód z innymi operatorami alternatywnymi.

[srodtytul]Wysyp w styczniu[/srodtytul]

Żaden z menedżerów nie określił precyzyjnie, kiedy może zostać podpisane porozumienie TP i Netii. Zdaniem Muszyńskiego w wariancie optymistycznym może do tego dojść przed weekendem, a w mniej korzystnym – w ciągu trzech dni roboczych, czyli przed Wigilią świąt Bożego Narodzenia.

– Rozmawiamy równolegle o porozumieniach z około siedmioma innymi operatorami. Myślę, że w styczniu nastąpi ich wysyp – mówił Muszyński. Umowa TP i Netii jest konieczna, aby skuteczne było porozumienie UKE z TP, w którym gigant zobowiązał się m.in. do ponad 3,2 mld zł inwestycji, czy równego traktowania operatorów alternatywnych i spółki zależnej – PTK Centertel.

Technologie
Minecraft nie wystarczył. Półrocze kin pod kreską
Technologie
Jakie wyniki Orange Polska w II kwartale? Pierwsze prognozy
Technologie
Które sieci komórkowe wybierali polscy użytkownicy? Zwycięzca jest jeden
Technologie
Prywatni nadawcy powiększyli zyski. Rok TVN i Pulsu
Technologie
Quo vadis, sztuczna inteligencjo?
Technologie
yarrl pozyskał kolejną dużą umowę