Mediatel: Właściciel został prezesem operatora

Marcin Kubit zrezygnował z funkcji prezesa giełdowego operatora hurtowego. Stery w zarządzie przejął oficjalnie Mirosław Janisiewicz, który zasiadał w radzie nadzorczej spółki.

Publikacja: 16.07.2010 09:29

Janisiewicz jest m.in. udziałowcem zarejestrowanego na Cyprze funduszu Rasting Ltd., który jest głównym akcjonariuszem NFI Magna Polonia, a ta ma 66 proc. akcji Mediatelu.

To niejedyna zmiana w zarządzie firmy. Nie zasiada w nim już także Iwona Rytel, odpowiedzialna za finanse. Zarówno Kubit, jak i Rytel zostają jednak w Mediatelu: jedno z nich w radzie nadzorczej (były prezes), drugie – na stanowisku dyrektora finansowego.

Mediatel podał, że przyczyną zmian jest wejście w „nowy etap działalności operacyjnej”. Kubit z poziomu rady ma realizować projekty z zakresu zarządzania strategicznego oraz transakcji fuzji i przejęć. Zakupów operatorów hurtowych nie wyklucza i Janisiewicz.

Tymczasem ostatnie informacje płynące ze spółki wskazywały, że operator potrzebuje gotówki. Kubit zaprzeczał, że sprzedaż spółki zależnej Mediatel4B jest podyktowana głównie tymi potrzebami. Wkrótce potem Mediatel wyemitował obligację za 7 mln zł, którą objęła nowo przejęta przez grupę spółka Sieci Cyfrowe. Niewykluczone, że zmiany w zarządzie to wynik chęci właściciela, aby wziąć stery w swoje ręce.

Mediatel podał, że objęcie prezesury przez Janisiewicza gwarantuje realizację strategii polegającej na współpracy z operatorami krajowymi i międzynarodowymi w segmencie usług hurtowych oraz umocnienie pozycji w segmencie usług resellerskich i outsourcingowych.

„Rynek usług hurtowych to biznes mocno relacyjny, gdzie o sukcesie decyduje szybki i efektywny proces decyzyjny. Jestem przekonany, że moja osoba, łącząca funkcję prezesa zarządu i współwłaściciela, w pełni to gwarantuje” – cytowano Janisiewicza.

Wczoraj kurs Mediatelu wzrósł 0,3 proc., do 8,88 zł.

Technologie
Które sieci komórkowe wybierali polscy użytkownicy? Zwycięzca jest jeden
Technologie
Prywatni nadawcy powiększyli zyski. Rok TVN i Pulsu
Technologie
Quo vadis, sztuczna inteligencjo?
Technologie
yarrl pozyskał kolejną dużą umowę
Technologie
UKE: rynek telekomunikacyjny w Polsce w 2024 r. wyhamował
Technologie
Prześwietlamy fuzje i przejęcia w sektorze IT. Jakie ciekawe trendy widać?